Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Dwie serie probiotyku Lakcid forte wycofane

Opublikowano: 07.11.2019
Autor: Webmaster

     Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał  z obrotu dwie serie probiotyku Lakcid forte z powodu wady jakościowej.

Więcej

UE wprowadza zakaz stosowania pestycydów Bayera wyrządzających krzywdę pszczołom

Opublikowano: 22.10.2019
Autor: Webmaster
BRUKSELA (Reuters) - Rządy Unii Europejskiej we wtorek rozszerzyły unijny zakaz stosowania pestycydów wyrządzających krzywdę pszczołami, podejmując decyzje o nieprzedłużaniu umowy na środek owadobójczy Bayera znany jako tiaklopryd.
      Rolnicy nie będą mogli stosować środka owadobójczego sprzedawanego pod markami Calypso i Biscaya po 30 kwietnia 2020 r., kiedy to wygasa aktualna umowa na jego używanie.
      Większość krajów UE zatwierdziła propozycję Komisji Europejskiej, aby nie przedłużać umowy.

Czytaj więcej...

Formularz nieobecności ochotnika

Opublikowano: 26.09.2019
Autor: Webmaster
W zakładce pogotowia umieszczono formularz nieobecności ochotnika. Prosimy Ochotników o zgłaszanie swojej nieobecności za pomocą tego formularza

Witamina C ratuje umierających na sepsę

Opublikowano: 08.09.2019
Autor: Webmaster

Zwiastun filmu Piotra Barełkowskiego "Stan Zagrożenia Życia"

Opublikowano: 10.08.2019
Autor: Webmaster


       Produkuję film pt. STAN ZAGROŻENIA ŻYCIA z udziałem Jerzego Zięby, Huberta Czerniaka, Dariusza Szweda, Piotra Siergieja, Hieronima Maryniaka, Jarosława Sachajko, Jerzego Juszczyńskiego i Jacka Hałasa. Jest to projekt , dla którego nie ma miejsca w oficjalnych mediach. Jedynie w sieci i w mediach społecznościowych jest szansa na dotarcie z jego przekazem. Jeżdżę po Polsce i filmuję miejsca, które są świadectwem przekroczenia przez nas ważnych granic, granic bezpieczeństwa życia. Nasze miasta są najbardziej zanieczyszczone w Europie, nasze rzeki są zanieczyszczone i wysychają, nasza żywność jest pełna trucizn i niezdrowa. Jesteśmy bliscy granicy zagrożenia życia, nieodwracalnego procesu wymierania populacji. A może już ja przekroczyliśmy. To dla mnie bardzo ważny temat.

Więcej...

Raport NIK - dodatki do żywności

Opublikowano: 10.08.2019
Autor: Webmaster
     W Raporcie czytamy m. in.: "Nadzór nad jakością żywności zawierającej substancje dodatkowe był nieskuteczny. Badania laboratoryjne próbek żywności prowadzone przez kontrolowane inspekcje ograniczały się do wybranych substancji dodatkowych. Nie wykonywano analiz zawartości wszystkich substancji obecnych w danej próbce żywności, ani spodziewanych zafałszowań. Niewielki był zatem odsetek próbek zdyskwalifikowanych (zaledwie 0,3%).

Czytaj więcej...