Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Jerzy Zięba o Stowarzyszeniu

Opublikowano: 05.10.2018 Autor: Webmaster

Jerzy Zięba: Czyńcie dobro i nie wstydźcie się tego!
Nie dać się propagandzie: olej kokosowy

Opublikowano: 30.09.2018 Autor: Webmaster

    Ruszyła zapowiadana propaganda o szkodliwości spożywania oleju kokosowego. "Popisał się"  Onet artykułem: "Profesor z Harvardu: olej kokosowy to czysta trucizna". To tekst opaty na artykule zamieszczonym na Business Insider Polska z 21 sierpnia br. Nawiasem mówiąc, ten sam Businnes Insider  wcześniej, bo 18 czerwca br. publikuje artykuł, w którym na końcu wnioskuje: "Olej kokosowy należy do naturalnych, a więc zdrowych tłuszczy nasyconych. Można więc go bez większych obaw stosować, jednak jak wszystko inne, z umiarem.

Artykuł Onetu na Fb Marek skomentował Marek: "Zawsze będą pisać, że coś szkodzi, gdy nie mają z tego zysku!".

Monika Sobierska napisała: "🙂 Nie dać się propagandzie!
    Ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Cambridge w Anglii wykazały, że olej kokosowy może zmniejszyć ryzyko chorób serca i udarów mózgu podczas codziennego spożywania go przez miesiąc.
    W badaniu naukowcy śledzili 94 wolontariuszy w wieku od 50 do 75 lat. Żaden z nich nie miał historii chorób serca.

Czytaj więcej...

Leczenie grypy węglem aktywowanym

Opublikowano: 26.09.2018 Autor: Webmaster
    Pan dr Jaśkowski propaguje leczenie grypy węglem aktywowanym i mamy potwierdzenie skuteczności tego działania. Kartel farmaceutyczny zareagował i ruszyła produkcja węgla w kapsułkach, które zawierają dwutlenek tytanu, całkowicie niwelujący absorpcyjne działanie węgla. Dwutlenek tytanu nie jest taki tani, aby go dodawać do kolorowania na biało kapsułek z czarnym węglem. Do tego nanocząsteczki tytanu nie są obojętne dla zdrowia. Francuska agencja ANSES zaproponowała nową klasyfikacją ditlenku tytanu E 171 jako potencjalnie rakotwórczego dla ludzi.

Grupa trzech

Opublikowano: 16.09.2018 Autor: Andrzej Niedźwiadek
     Z cyklu „Kącik Osobliwości” – taka ciekawostka… Co wspólnego ma grupa trzech XIX-wiecznych akrobatów – braci Viro – z grupą trzech witamin – A, D i K2? Właściwie chodzi konkretnie o dość wymyślną i karkołomną formację utworzoną przez braci Viro i uwiecznioną na poniższej fotografii. Otóż dr Kate Rheaume-Bleue, kanadyjska lekarka, ekspert medycyny komplementarnej i badaczka, pedagog w zakresie zdrowia i autorka książek o tej tematyce posługuje się tą fotografią na swoich wykładach dla zilustrowania szczególnej więzi pomiędzy tymi witaminami… Większość pewnie wie o tym, że to witaminowe trio jest w jakiś tam sposób ze sobą powiązane, ale ta osobliwa analogia ułatwi zapamiętanie raz na zawsze, że jest to ścisła, fundamentalna współzależność.

Czytaj więcej

Dr. Urszula Krupa: Powikłania poszczepienne - audycja RM

Opublikowano: 08.09.2018 Autor: Webmaster      Na antenie Radia Maryja na prośbę słuchaczy odbyła się audycja dr Urszuli Krupy nt szkodliwości szczepień. W oparciu o piśmiennictwo wskazała toksyczność szczepionek, spadek ilorazu inteligencji u dzieci szczepionych, zgonach dzieci szczepionych, elektronicznych rejestrach szczepień.