Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Stowarzyszenie nie udziela porad medycznych

"Jeśli zrezygnujesz z wolności na rzecz bezpieczeństwa,
nie będziesz miał żadnej z tych rzeczy"

Suplementacja dla malutkich dzieci (1-3 roku)

Opublikowano: 16.08.2019 Autor: Marek Kleciak
     Drodzy Państwo, to chyba ważny post: coraz więcej mam traci pokarm lub nie ma pieniędzy na wysokiej jakości produkty bio (bo to "bio" z dyskontów to jest takie "umowne" i nie ma w nim prawie wcale minerałow i witamin). W tej sytuacji dobrze jest wspomagać rozwój dziecka suplementacją.
Jak zwykle: najpierw badania, potem suplementacja!

Suplementacja dla malutkich dzieci (1-3 roku).pdf

     Oczywiście dawka suplementu dla dziecka rocznego i trzyletniego jest inna. Dlatego dla każdego suplementu podany jest zakres od do. Te widełki mają słuzyć policzeniu sobie o ile zwiększamy dawkę, na przykład co kwartał. W tym celu robimy sobie wykres w którym na osi X rysujemy miesiące życia dziecka począwszy od 12 miesiaca a kończąc na 36 miesiacu na osi Y zaś dawki dla 12 miesiąca i dla 36 miesiąca. Powstała linia prosta pozwoli nam na osi Z odczytać dawki dla poszczególnych miesięcy bądź kwartałów.
     Dla lepszej czytelności na poniższym przykładowym szkicu przyjąłem dawki zmieniane co pół roku czyli: zakładając że dawka jakiegoś suplementu dla 12 miesięcznego dziecka wyniesie 20 mg a dla trzylatka 50 mg to za pół roku będzie to 27,5 mg za rok 35 mg, za półtora roku 42,5 mg zaś za dwa lata 50 mg. Jest to oczywiście uproszczenie gdyż krzywa rozwoju dziecka t raczej krzywa logarytmiczna niż linia prosta ale i tak przynajmniej raz na rok trzeba wykonać badania poziomów witamin, minerałów i kwasów omega3 by móc dopasować dawkę do rzeczywistych potrzeb dziecka.
Obliczanie_dawki_suplementu_za_pomoca_wykresu.png Odsłony: 1518

Uwaga

Informacje zawarte na tych stronach nie są podręcznikiem medycyny, ani nie służą do diagnostyki lekarskiej. Są tylko zbiorem informacji dotyczących wspomagania leczenia oraz wrażają opinię ich autorów na podstawie art. 54.1 Konstytucji RP, która to gwarantuje im wolność do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Sugestie zawarte tutaj zawarte są tylko i wyłącznie informacją, która może oczywiście być wykorzystana, ale każdy organizm może reagować inaczej.
Każde użycie opisanych substancji musi być skonsultowane z lekarzem. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki zastosowania zawartych na tych stronach informacji.