Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Stowarzyszenie nie udziela porad medycznych

"Jeśli zrezygnujesz z wolności na rzecz bezpieczeństwa,
nie będziesz miał żadnej z tych rzeczy"

Ospa u dzieci:

Opublikowano: 24.06.2019 Autor: Marek Kleciak
     W zakażeniach wirusowych nalewka z melisy (Melissa officinalis) wspomaga organizm w zwalczaniu infekcji. Melissa jest ziołowym środkiem przeciwwirusowym, a zatem naturalną alternatywą dla środków farmaceutycznych, które spowalniają replikację wirusa.
      Nalewka z melisy może być podawana wewnętrznie i zewnętrznie przez całą fazę choroby. We wczesnych stadiach wysypki często łączy się ją z preparatami homeopatycznymi z Belladonną, w stadium pęcherzyków z Rhus toxicodendron oraz w stadium zaskorupiana się strupków z Crudum Antimonium. Należy jednak omówić leczenie homeopatyczne z homeopatą lub odpowiednio przeszkolonym pediatrą.
Aby wspomóc regenerację skóry zaleca się nacieranie krostek leczniczą nalewką z bratka (Viola tricolor).
Podawał bym też 3x dziennie wyciśniety sok z 100g świeżego imbiru, rozpuszczony w wodzie plus nieco cytryny.
Co 3 godziny nalewka z tarczycy bajkalskiej 1 łyżka stołowa.
Cynk: u dzieci 100 mg na dobę
Witaminy B Kompleks
Witamina A (500 do 1000 mikrogramów zależnie od wagi)
Wiatamina E (było już o tym na Forum w odpowiednim poście podane są ilości)
Witamina C: dziecie 1g co 2 godziny, dożylnie askorbinian sodu 2g na dobę.
Niezbędny aminokwas lizyna działa również przeciwwirusowo, a zatem jest cennym wsparciem w leczeniu zakażenia ospą wietrzną. Produkty bogate w lizynę to np. jaja, rośliny strączkowe i mięso. Jako suplement diety lizyna jest również dostępna w niektórych aptekach. Codzienne zapotrzebowanie na lizynę u dorosłego człowieka szacuje się na 16 mg na kilogram masy ciała. Młodzież potrzebuje tego aminokwasu w większych ilościach: dzieci powinny przyjmować 44 mg / kg dziennie, dzieci jednoroczne 58 mg/kg i niemowlęta 103 mg/kg.

Dla przypomnienia: ten lek o nazwie Zylexis dopuszczony do sprzedaży dla zwierząt działa doskonale również u ludzi na wirusa herpes zoster (istnieje niebezpieczęństwo załapania go przy infekcji ospą wietrzną): https://covetrus.de/shop/artikel/pharma/impfstoffe-und-sera/795576/zylexis-packung-10-x-1-ml

Źródła:
1. https://www.naturheilmagazin.de/natuerlich-heilen/krankheiten-a-bis-z/windpocken.html
2. hStephen Harrod Buhner: https://bialywiatr.com/produkt/ziola-przeciwwirusowe/
3. Dr. Uwe Gröber, Mikronährstoffe, Metabolic Tunig - Prävention - Therapie
4. Patenty: Prof Dr Dr Hc Mult Anton Mayr EP 0669133, EP 0885013, EP 1263936.
5. https://www.vitamindoctor.com/naehrstoffe/vitamine/vitamin-a/
6. https://www.vitamindoctor.com/gesund-werden/immunsystem-allergien/guertelrose/
7. https://www.naehrstoff-akademie.com/media/docs/naehrstoff-news/NAk_newsletter_0312_Gruenwald.pdf

Odsłony: 1301

Uwaga

Informacje zawarte na tych stronach nie są podręcznikiem medycyny, ani nie służą do diagnostyki lekarskiej. Są tylko zbiorem informacji dotyczących wspomagania leczenia oraz wrażają opinię ich autorów na podstawie art. 54.1 Konstytucji RP, która to gwarantuje im wolność do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Sugestie zawarte tutaj zawarte są tylko i wyłącznie informacją, która może oczywiście być wykorzystana, ale każdy organizm może reagować inaczej.
Każde użycie opisanych substancji musi być skonsultowane z lekarzem. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki zastosowania zawartych na tych stronach informacji.