Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Stowarzyszenie nie udziela porad medycznych

"Jeśli zrezygnujesz z wolności na rzecz bezpieczeństwa,
nie będziesz miał żadnej z tych rzeczy"

FDA: Aspiryna jest szkodliwa?

Opublikowano: 04.03.2019 Autor: Webmaster
    Choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym choroby serca i udar mózgu, dotykają dziesiątki milionów ludzi w Polsce i na całym świecie. Osoby, które cierpią na te choroby, często sięgają po aspirynę w celu zmniejszenia możliwości wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu.
FDA (Agencja Żywności i Leków, FDA – amerykańska instytucja rządowa ), która często stoi po stronie firm farmaceutycznych, wypowiedziała się negatywnie o zażywaniu aspiryny.

Stwierdza się, że aspiryna nie pomaga w zapobieganiu zawałowi serca lub udarowi. W rzeczywistości istnieją poważne zagrożenia związane z użyciem aspiryny, w tym zwiększone ryzyko krwawienia w żołądku i mózgu.
   Aspiryna (Polopiryna, Acard, Proficar, Polocard, itp.)  faktycznie zmniejszają krzepliwość krwi w zamyśle zapobiegając tworzeniu się zatorów w układzie krwionośnym, jednak długotrwale zażywane negatywnie wpływają na elastyczność ścian układu krwionośnego powodując jego twardnienie i kruchość więc powstawanie w nim mikropęknięć, które organizm stara się usunąć zwiększając produkcje cholesterolu.
    Wszystkie te negatywne skutki, wraz z niską krzepliwością krwi, mogą być powodem wylewów w efekcie wcale nie zmniejszając niebezpieczeństwa udarów i zawałów spowodowanych nadprodukcją wydzielanego do krwi ( z powodu mikropęknięć i kruchości ścian żylnych ) cholesterolu.
    Tymczasem długotrwałe, powyżej 4 -6 miesięcy zażywanie dużych dawek 2-3 dziennie x 1000mg naturalnej (lewoskrętnej ) witaminy C poprawia elastyczność żył jednocześnie rozpuszczając nawet do 40-60% już istniejących zatorów.

źródło: www.fda.gov

Nie zachęcamy ani niezniechęcamy do żażywania Aspiryny. Nie jesteśmy lakarzami.

Więcej:
Szkodliwy wpływ przewlekłego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego na jelito cienkie – czynniki ryzyka

{jcomments off} Odsłony: 569

Uwaga

Informacje zawarte na tych stronach nie są podręcznikiem medycyny, ani nie służą do diagnostyki lekarskiej. Są tylko zbiorem informacji dotyczących wspomagania leczenia oraz wrażają opinię ich autorów na podstawie art. 54.1 Konstytucji RP, która to gwarantuje im wolność do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Sugestie zawarte tutaj zawarte są tylko i wyłącznie informacją, która może oczywiście być wykorzystana, ale każdy organizm może reagować inaczej.
Każde użycie opisanych substancji musi być skonsultowane z lekarzem. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki zastosowania zawartych na tych stronach informacji.