Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO:
18 262 20 85 
MAPA POGOTOWIA

    Choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym choroby serca i udar mózgu, dotykają dziesiątki milionów ludzi w Polsce i na całym świecie. Osoby, które cierpią na te choroby, często sięgają po aspirynę w celu zmniejszenia możliwości wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu.
FDA (Agencja Żywności i Leków, FDA – amerykańska instytucja rządowa ), która często stoi po stronie firm farmaceutycznych, wypowiedziała się negatywnie o zażywaniu aspiryny.

Stwierdza się, że aspiryna nie pomaga w zapobieganiu zawałowi serca lub udarowi. W rzeczywistości istnieją poważne zagrożenia związane z użyciem aspiryny, w tym zwiększone ryzyko krwawienia w żołądku i mózgu.
   Aspiryna (Polopiryna, Acard, Proficar, Polocard, itp.)  faktycznie zmniejszają krzepliwość krwi w zamyśle zapobiegając tworzeniu się zatorów w układzie krwionośnym, jednak długotrwale zażywane negatywnie wpływają na elastyczność ścian układu krwionośnego powodując jego twardnienie i kruchość więc powstawanie w nim mikropęknięć, które organizm stara się usunąć zwiększając produkcje cholesterolu.
    Wszystkie te negatywne skutki, wraz z niską krzepliwością krwi, mogą być powodem wylewów w efekcie wcale nie zmniejszając niebezpieczeństwa udarów i zawałów spowodowanych nadprodukcją wydzielanego do krwi ( z powodu mikropęknięć i kruchości ścian żylnych ) cholesterolu.
    Tymczasem długotrwałe, powyżej 4 -6 miesięcy zażywanie dużych dawek 2-3 dziennie x 1000mg naturalnej (lewoskrętnej ) witaminy C poprawia elastyczność żył jednocześnie rozpuszczając nawet do 40-60% już istniejących zatorów.

źródło: www.fda.gov

Nie zachęcamy ani niezniechęcamy do żażywania Aspiryny. Nie jesteśmy lakarzami.

Więcej:
Szkodliwy wpływ przewlekłego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego na jelito cienkie – czynniki ryzyka

{jcomments off}

Konstytucja

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Art. 54. Zasada wolności poglądów

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Materiały zamieszczone na stronach służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych,
dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.
Takie jest prawo i sie tego trzymajmy, zgodnie z art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ