Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO:
18 262 20 85 
MAPA POGOTOWIA

    Co drugi kurczak sprzedawany w Niemczech jest skażony bakteriami powodującymi biegunkę (campylobacter). Wiadomość to odpowiedź rządu niemieckiego na interpelację poselską niejakiego Antona Hofreitera, szefa partii zielonych. Skażonych było w 2017 roku 51,8% próbek, a w 2011 było to jeszcze 31,6% próbek. Tylko niepoprawny optymista może sądzić, że w Polsce w cudowny sposób jest inaczej..

   Od siebie dodając: Jak to się dzieje? Czyżby odpuszczono sobie i przestano zachowywać zasad higieny? Otóż nie, po prostu, antybiotyki dodawane praktycznie wszędzie, przestają działać. W przeciągu najbliższego dziesięciolecia większość antybiotyków będzie można wyrzucić do kosza. Dzieje się tak z powodu zbyt intensywnego ich używania. Pewnie wiecie państwo, że ponad połowa antybiotyków zużywana jest przy masowej hodowli zwierząt. Nie ma praktycznie prawie wcale wody pitnej bez antybiotyków, tak silne jest skażenie środowiska. A to, że bakterie rozmnażają się 500.000 razy szybciej niż ludzie powoduje, że błyskawicznie dostosowują się do nowych antybiotyków. Hmm, nowych. Ostatni "nowy" antybiotyk dopuszczono w 2012 roku (z tego co pamiętam), a nowych na horyzoncie nie widać. To jeszcze jeden z powodów dla których powinniśmy używać antybiotyki tylko w sytuacji, gdy jest zagrożenie życia.

     Jak z pewnością wiecie, jeśli bakterie raz nauczą się walki z danym antybiotykiem to informacja ta przekazywana jest.. wiecznie i nie ma szans, by się dany szczep bakterii tego "oduczył". Jedna bakteria przekazuje przy tym tę informację drugiej i jest tylko kwestią czasu, kiedy wszystkie bakterie na ziemi tę informację otrzymają.

http://www.spiegel.de/…/medienbericht-jedes-zweite-haehnche…


EDIT:
Taka "drobna" uwaga odnośnie tychże bakterii:

     Podczas, gdy biegunka nimi wywołana przebiega u większości ludzi dość łagodnie, o tyle w niektórych przypadkach patogeny pozostają w jelitach i mogą wywołać przewlekłą ich infekcję. Daje to podobny obraz kliniczny jak przewlekła choroba zapalna jelit.

     Szczególnie u pacjentów z obniżoną odpornością w rzadkich przypadkach może dojść do progresji septycznej (sepsa). Po wyleczeniu infekcji dochodzi niekiedy do reaktywnego zapalenia stawów i rumienia guzowatego! Istnieją również dowody na to, że zespół Guillain-Barré może być związany z zakażeniami Campylobacterem.

     Z tego co czytam to w Wielkiej Brytani zakażonych jest prawdopodobnie około 3/4 kurczaków i choruje rocznie z tego powodu 500.000 osób zaś około setki umiera.

https://www.telegraph.co.uk/…/FSA-warns-that-chicken-bacter…

Konstytucja

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Art. 54. Zasada wolności poglądów

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Materiały zamieszczone na stronach służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych,
dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.
Takie jest prawo i sie tego trzymajmy, zgodnie z art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ