Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Stowarzyszenie nie udziela porad medycznych

"Jeśli zrezygnujesz z wolności na rzecz bezpieczeństwa,
nie będziesz miał żadnej z tych rzeczy"

Marek Kleciak: Prostata - wspomaganie witaminowe

Opublikowano: 28.11.2018 Autor: Marek Kleciak
Kwas gamma-linolenowy
Padło pytanie o wspomaganie witaminowe przy prostacie.
Po pierwsze: Palacze dużo częściej mają ten problem. Proszę rzucić palenie. Kadm z papierosów znacznie potęguje ten problem.

Niedobór cynku może przyczynić się do powiększenia prostaty. Wystarczająca ilość cynku może zmniejszyć gruczoł i zmniejszyć dyskomfort. Myślę że 35 mg jonów cynku dziennie to dobra dawka.

Kwas gamma-linolenowy  (GLA czyli omega 6) może zmniejszać aktywność tych substancji, które powodują powiększenie prostaty. Może przyczynić się do zmniejszenia gruczołu i złagodzenia objawów.

Pestki dyni zawiera oprócz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach również mnóstwo cynku i kaburbitacyn (ang. Cucurbitacin), obie substancje hamują konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia obrzęku.

Izoflawony sojowe to fitoestrogeny, które również zapobiegają przekształcaniu testosteronu w niekorzystny dihydrotestosteron.

Witaminy C (2 gramy rano 2g w południe 2g wieczorem) i E, selen i cynk, bioflavonoidy cytrusowe, fenole z pestek winogron, beta-karoten, likopen, luteina i zeaksantyna to silne antyoksydanty, pomagające w walce z wolnymi rodnikami i procesami zwyrodnieniowymi, zwalczając w ten sposób przerost prostaty. Ponadto pomagają one organizmowi w detoksykacji substancji rakotwórczych i opóźniają proces starzenia.

Kwas foliowy (B9) (500 mg dziennie) i witamina B12 (1000 mikrogramów hydroksokobalaminy) utrzymują komórki w zdrowiu i zapobiegają wzrostowi prostaty

Witamina C i cynk ułatwiają też usuwanie zanieczyszczeń z organizmu (np. kadmu).
Witamina C wzmacnia również jak wiecie układ odpornościowy i zmniejsza ryzyko wystąpienia komórek nowotworowych.

Oprócz cynku potrzebny jest także jod
{jcomments on}
Odsłony: 1550

Uwaga

Informacje zawarte na tych stronach nie są podręcznikiem medycyny, ani nie służą do diagnostyki lekarskiej. Są tylko zbiorem informacji dotyczących wspomagania leczenia oraz wrażają opinię ich autorów na podstawie art. 54.1 Konstytucji RP, która to gwarantuje im wolność do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Sugestie zawarte tutaj zawarte są tylko i wyłącznie informacją, która może oczywiście być wykorzystana, ale każdy organizm może reagować inaczej.
Każde użycie opisanych substancji musi być skonsultowane z lekarzem. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki zastosowania zawartych na tych stronach informacji.