Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO:
18 262 20 85 
MAPA POGOTOWIA

     Podczas dzisiejszego spotkania członkowie komitetu doradczego CDC potwierdzili 1200 przypadków zapalenia serca u osób w wieku od 16 do 24 lat i powiedzieli, że szczepionki przeciw COVID mRNA powinny zawierać ostrzeżenie – ale lekarze i inni publiczni komentatorzy oskarżyli CDC o wyolbrzymianie ryzyka młodych ludzi z COVID i zminimalizowanie ryzyka szczepionek.

Komitet Doradczy ds. Praktyk Szczepień (ACIP) Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) powiedział w środę, że istnieje „ prawdopodobne powiązanie ” „łagodnego” zapalenia serca u nastolatków i młodych dorosłych po szczepieniu szczepionką mRNA COVID, a ostrzeżenie jest gwarantowany.

Według raportu grupy roboczej COVID-19 Vaccine Safety Technical (VaST), ryzyko zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia po szczepieniu szczepionkami opartymi na mRNA u nastolatków i młodych dorosłych jest znacznie wyższe po drugiej dawce i u mężczyzn.

„Objaw kliniczny przypadków zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu był odrębny, występując najczęściej w ciągu tygodnia po podaniu drugiej dawki, z bólem w klatce piersiowej jako najczęstszym objawem ” – powiedziała dr Grace Lee , współprzewodnicząca VaST.

Odnotowano ponad 1200 przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia u 16-24-latków, którzy otrzymali szczepionkę mRNA COVID, wynika z serii prezentacji slajdów opublikowanych w środę na spotkaniu ACIP.

Zapalenie mięśnia sercowego to zapalenie mięśnia sercowego, które może prowadzić do arytmii serca i śmierci. Według naukowców z National Organization for Rare Disorders zapalenie mięśnia sercowego może być wynikiem infekcji, ale „częściej zapalenie mięśnia sercowego jest wynikiem reakcji immunologicznej organizmu na początkowe uszkodzenie serca”.

Zapalenie osierdzia jest często używane zamiennie z zapaleniem mięśnia sercowego i odnosi się do zapalenia osierdzia, cienkiego worka otaczającego serce.

Według CDC większość przypadków stanowią mężczyźni poniżej 30 roku życia, a większość przypadków wydaje się być łagodna. Spośród 295 osób, które rozwinęły tę chorobę i zostały wypisane, 79% całkowicie wyzdrowiało, zgodnie z prezentacją. Według CDC dziewięć osób było hospitalizowanych, z czego dwie na oddziale intensywnej terapii od 11 czerwca.

Agencja podała, że do 11 czerwca zgłoszono 267 przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia po otrzymaniu jednej dawki szczepionek mRNA i 827 zgłoszonych przypadków po dwóch dawkach. Istnieją 132 dodatkowe przypadki, w których liczba otrzymanych dawek jest nieznana.

Dr Tom Shimabukuro, zastępca dyrektora Biura ds. Bezpieczeństwa Szczepień CDC, powiedział w prezentacji, że dane z jednego z systemów monitorowania bezpieczeństwa agencji — Vaccine Safety Datalink (VSD) — sugerują wskaźnik 12,6 przypadków na milion w ciągu trzech tygodni po drugi strzał w wieku od 12 do 39 lat.

Źródło: https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&u=https://childrenshealthdefense.org/defender/link-heart-inflammation-pfizer-moderna-covid-vaccines-cdc-advisory/?utm_source%3Dsalsa%26eType%3DEmailBlastContent%26eId%3D431e9337-a685-4012-b026-b6a16f221047

Materiały zamieszczone na stronach służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych,
dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.
Takie jest prawo i sie tego trzymajmy, zgodnie z art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ