Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Stowarzyszenie nie udziela porad medycznych

"Jeśli zrezygnujesz z wolności na rzecz bezpieczeństwa,
nie będziesz miał żadnej z tych rzeczy"

UE wprowadza zakaz stosowania pestycydów Bayera wyrządzających krzywdę pszczołom

Opublikowano: 22.10.2019 Autor: Webmaster
BRUKSELA (Reuters) - Rządy Unii Europejskiej we wtorek rozszerzyły unijny zakaz stosowania pestycydów wyrządzających krzywdę pszczołami, podejmując decyzje o nieprzedłużaniu umowy na środek owadobójczy Bayera znany jako tiaklopryd.
      Rolnicy nie będą mogli stosować środka owadobójczego sprzedawanego pod markami Calypso i Biscaya po 30 kwietnia 2020 r., kiedy to wygasa aktualna umowa na jego używanie.
      Większość krajów UE zatwierdziła propozycję Komisji Europejskiej, aby nie przedłużać umowy.

     Komisja oparła swoją ocenę na ustaleniach Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywności opublikowanych w styczniu 2019 r. Podkreśliła obawy związane z toksycznością substancji czynnej dla ludzi i obecnością w zbyt dużym stężeniu w wodzie gruntowej - powiedział rzecznik EFSA w e-mailu.

     W kwietniu 2018 r. UE zabroniła stosowania trzech tak zwanych neonikotynoidów wszędzie z wyjątkiem szklarni. Natomiast Francja już zakazała wszystkich czterech środków owadobójczych i jeszcze jednego, także w szklarniach. Odsłony: 423

Uwaga

Informacje zawarte na tych stronach nie są podręcznikiem medycyny, ani nie służą do diagnostyki lekarskiej. Są tylko zbiorem informacji dotyczących wspomagania leczenia oraz wrażają opinię ich autorów na podstawie art. 54.1 Konstytucji RP, która to gwarantuje im wolność do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Sugestie zawarte tutaj zawarte są tylko i wyłącznie informacją, która może oczywiście być wykorzystana, ale każdy organizm może reagować inaczej.
Każde użycie opisanych substancji musi być skonsultowane z lekarzem. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skutki zastosowania zawartych na tych stronach informacji.