Numer POGOTOWIA ANTYSEPSOWEGO: 18 262 20 85  więcej info...

Zioła działające uspokajająco

Opublikowano: 09.01.2019 Autor: Marek Kleciak
Liść Damiana (Turnera Diffusa)
Susz parzymy jak herbatę przez 10 minut, około 3 do 5g na szklankę. Do picia rano i w południe (trzyma na nogach!) Jest lekkim środkiem na potencję i afrodyzjakiem. Działa również antydepresyjnie. Po wzięciu zbyt dużej ilości pojawia się subtelny efekt odurzający tak więc jeśli się go nie chce to nie pić więcej niż 3 filizanki dziennie.
Przykładowe sklepy:
https://marketbio.pl/damiana-lisc-ciety-50g-intenson.html
https://www.magazyn-zdrowia.pl/ziola-jednorodne/411-damiana-turnera-diffusa-lisc-0000476.html

Grzybień błękitny (Nymphaea caerulea)
2 łyżeczki na szklankę wrzątku 6 do 10 minut.
Lekko psychoaktywnie działająca roślina, naturalny afrodyzjak I środek redukujący ból. Łagodny antydepresant poprawiający humor. Używany często w medytacji. W większych dawkach działa uspokajająco, czasem łagodnie psychodelicznie / halucynogennie.
Alternatywne przygotowanie: 5 gramów na 0,75L butelkę półwytrawnego czerwonego wina. Wino nadaje się do wypicia po ok 6 godzinach. Nie dodawać więcej suszu gdyż wino stanie się bardzo gorzkie w smaku.

Kanna (Sceletium tortuosum)
Tradycyjnie rośilna stosowana jest przy bólach brzucha, przeciwko lękom i depresji. Ma działanie antydepresyjne (stres, stany lękowe, brak koncentracji) i stosowana jest niekiedy w kraju skąd pochodzi (południowa Afryka) dla uspokajania większych dzieci. W większych dawkach wywołuje lekką euforię.

Różeniec górski (Rhodiola rosea), inaczej złoty korzeń.
Spożywamy codziennie albo jedną kapsułkę zawierająca 1 do 1,5 g ekstraktu albo 2 do 2,5 grama zaparzane jak herbata do picia rano (może zastąpić kawę!) Najwięcej substancji czynnych zawiera korzeń ale można jak najbardziej uzywać również innych części tej roślinki.
Jest również antyoksydantem (z tego powodu warto ją pic przy raku) i działa regenerująco na układ nerwowy.

Ponieważ Różeniec ma bardzo mało skutków ubocznych to jest nawet sklasyfikowana przez baaardzo konserwatywną Europejską Agencję Leków jako roślina względnie bezpieczna.
U niektórych ludzi z niewiadomych powodów działanie antydepresyjne nie występuje (rzadkie). Uwaga: Pozytywne skutki odczuwa się po około 2 tygodniach codzienniego zażywania Różeńca.

Szerszy opis jest np. tutaj: http://www.ibg.pl/art/Rhodiolin.doc.


Kolejna roślinka o której na Wikipedii jest tylko, że istnieje, a to za mało: Szczeć Pospolita.

Wspomaga leczenie przy wielu infekcjach bakteryjnych, gdyż wzmacnia działąnie antybiotyków. Dzieje się tak na przykład przy Boreliozie (działa jak amoksycylina).

Dobry opis jak zrobić nalewkę i jakie jeszcze działania ma ta roślinka jest tutaj, więc nie będę się powtarzał:

http://bonavita.pl/szczec-wlasciwosci-nalewka-szczec-pospol…


Odsłony: 811