Wynalazca technologii mRNA usunięty z Wikipedii po tym, jak ostrzegał przed zastrzykami COVID

Dr Robert MaloneDr Robert Malone nie jest już uznawany przez Wikipedię za twórcę technologii stosowanej w niektórych szczepionkach COVID-19.

5 lipca 2021 r. ( LifeSiteNews ) – Informacja o wynalazcy technologii mRNA stosowanej w niektórych szczepionkach COVID-19 została usunięta z internetowej encyklopedii Wikipedia po tym, jak publicznie ostrzegł przed podawaniem młodym ludziom eksperymentalnych szczepionek terapii genowej i że było ich za mało informacje o zastrzykach w celu wyrażenia świadomej zgody.

Dr Robert Malone, MD, MS, odkrył transfekcję RNA i, gdy był w Salk Institute w San Diego w 1988, wynalazł szczepionki mRNA. Jego badania kontynuowano w następnym roku w Vical, a między 1988 a 1989 Malone napisał patent na szczepionki mRNA.

10 czerwca 2021 r. dr Malone dołączył do biologa dr Breta Weinsteina w podkaście Dark Horse, w którym Malone zgłosił liczne obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna COVID-19, które wykorzystują technologię mRNA. Ostrzegł przed przyszłymi problemami autoimmunologicznymi spowodowanymi przez białka kolczaste w zastrzykach mRNA.

Malone stwierdził również, że Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) była świadoma, że ​​białka kolców są „biologicznie aktywne i mogą przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i powodować zdarzenia niepożądane oraz że białko kolce, jeśli jest aktywne biologicznie, jest bardzo niebezpieczne”.

YouTube szybko przeniósł się do cenzury klipów z trzygodzinnego wywiadu podcastowego.

Następnie, pojawiając się kilka dni później w telewizji Fox News Tucker Carlson Tonight, dr Malone wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące szczepionek, których treść jest sprzeczna z promocją zastrzyków przez media głównego nurtu. Wynalazca mRNA oświadczył, że wciąż nie ma wystarczających danych, aby ktokolwiek mógł podjąć świadomą decyzję o otrzymaniu szczepionek.

Malone ostrzegał również przed zastrzykami podawanymi młodym ludziom: „Mam uprzedzenie, że korzyści prawdopodobnie nie przewyższają ryzyka w tej grupie. Niestety, analiza ryzyka i korzyści nie jest wykonywana”.

Carlson opisał Malone'a jako prawdopodobnie „jedyną najbardziej wykwalifikowaną osobę na planecie Ziemi do omawiania tego tematu”, biorąc pod uwagę jego status wynalazcy technologii stojącej za zastrzykami, które są obecnie wprowadzane, a w niektórych przypadkach nakazane, dla ludzi na całym świecie.

Jednak Malone nie był celem wyłącznie YouTube. Zaledwie kilka dni po wydaniu podcastu Dark Horse, wpis w Wikipedii dotyczący „szczepionki RNA” został zmieniony, usuwając jego i jego rolę z artykułu, a tym samym potencjalnie usuwając wagę, jaką mogą przenosić jego ostrzeżenia dotyczące technologii.

Zarchiwizowany wersja witryny z dnia 14 czerwca 2021 roku, wyraźnie wymienia Malone jako twórca i badacz początkowego do technologii.

Zaledwie dwa dni później, 16 czerwca, strona została zmieniona, aby usunąć wszelkie wzmianki o dr Malone w tekście wpisu. Zamiast szczegółowo opisywać jego wyczyny, wpis stwierdza teraz, że technologia mRNA została odkryta przez „badaczy z Instytutu Salk, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Diego i Vical”.

Witryna miała przejść kolejną zmianę, a w momencie pisania (5 lipca) wpis przeszedł kolejną istotną zmianę, tym razem wymieniając Jona Wolffa, współpracownika Malone's w 1990 r., i przyznając mu główną zasługę w badaniach nad mRNA eksperymenty.

Co więcej, obecny wpis w Wikipedii wymienia Katalin Karikó jako „naukowca stojącego za kluczowym odkryciem w rozwoju szczepionek mRNA”. Jak zauważyli komentatorzy na YouTube, Karikó jest, w przeciwieństwie do dr Malone, publicznym orędownikiem eksperymentalnych szczepionek, komentując w „ The Guardian” w listopadzie 2020 r. szczepionkę mRNA: „Nigdy nie wątpiłem, że to zadziała”.

66-letni biochemik jest obecnie starszym wiceprezesem w BioNTech RNA Pharmaceuticals, na tym stanowisku od 2013 roku i jest szefem terapii zastępczych białek RNA. BioNTech współpracuje z firmą Pfizer w opracowywaniu, produkcji i dystrybucji pospiesznie opracowanego eksperymentalnego zastrzyku COVID-19.

Wyraźną różnicę w tonie w stosunku do zastrzyków COVID-19 można zauważyć między dr Malone i Karikó. Podczas gdy Malone ostrzegał, że nikt nie miał wystarczających informacji, aby móc podjąć świadomą decyzję o przyjęciu szczepionki, Karikó okrzyknął mRNA jako potencjalną „uniwersalną platformę” dla przyszłych leków.

Tymczasem liczba działań niepożądanych i zgonów występujących po wstrzyknięciach COVID-19 nadal rośnie. Obrońca poinformował, że najnowsze dane z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom obejmują obecnie 411 931 wszystkich zdarzeń niepożądanych po wstrzyknięciu COVID-19, w tym 6985 zgonów i 34 065 zgłoszeń o poważnych obrażeniach .

Z tej liczby firma VAERS odnotowała 186 196 zdarzeń niepożądanych związanych ze wstrzyknięciem firmy Pfizer/BioNTech, z 2403 zgonami i 16 139 poważnymi zdarzeniami.

Według Josepha Farah, dyrektora generalnego i redaktora naczelnego WorldNetDaily (WND), Wikipedia spotkała się z krytyką za bycie „dostawcą nieścisłości i uprzedzeń” . Farah zauważył, że jego strona z biografiami była pełna nieścisłości, oszczerstw, nieaktualnych informacji i dziecinnych obelg.

Witryna tak bardzo stała się zwolennikiem lewicowej „propagandy”, że współzałożyciel Wikipedii, Larry Sanger, próbuje uruchomić alternatywę. Stwierdził, że strona „całkowicie ignoruje konserwatywne, libertariańskie lub krytyczne podejście do tematu”.

Chociaż platforma nie zaczynała się od lewicowych uprzedzeń, Sanger wyjaśnił, że dziesięć lat temu „kiedy liberałowie lub lewicowcy przemaszerowali przez instytucje, Wikipedia stała się jedną z tych wpływowych instytucji. Rozpoczęli marsz i w zasadzie go przejęli”.

W październiku 2020 r. Wikipedia zabroniła również redaktorom wyświetlania „skrzynek użytkownika”, które demonstrowałyby sprzeciw wobec „małżeństw” osób tej samej płci i poparcie dla tradycyjnego małżeństwa. Skrzynki użytkowników wspierające tradycyjne małżeństwa zostały uznane za „podżegające lub dzielące” i promujące „bigoterię”.