Zdrowa Polska

Czy shilajit (mumio) można brać podczas ciąży?

    Wiele stron przed stosowaniem shilajitu w czasie ciąży ostrzega.
Tymczasem badanie przeprowadzone na ciężarnych myszach ( http://www.docsdrive.com/pdfs/ansinet/jbs/2003/681-684.pdf ) dowiodło, że tak nie jest.
    W grupie myszek stosujących shilajit była tylko jeden embrion z nieprawidłowościami wzroku podczas gdy w grupie kontrolnej była ciąża pozamaciczna, jedna encefalopatia oraz jedna przepuklina. Autorzy badania są zdania, że z powodu dużego ciężaru cząsteczkowego shilajit nie jest w stanie pokonać bariery jaką jest placenta i nie wykazuje toksycznego działania jako tzw klastogen (http://www.docsdrive.com/pdfs/ansinet/jbs/2003/681-684.pdf )

     To dobra wiadomość gdyż jeśli po zajściu w ciążę kobieta zbada zawartość glifosatu w moczu i okaże się że jest nim zatruta, to nie przekaże dziecku wystarczającej ilości manganu, cynku, selenu, miedzi gdyż wszystkie te pierwiastki, jak wykazała Prof. Monika Krueger z uniwersytetu w Lipsku usuwane są w dużym stopniu przez glifosat z organizmu. W tej sytuacji lepiej jest zadbać o usunięcie glifosatu z organizmu tym bardziej że niszczy on 95% dobrej flory bakteryjnej jelit. W ten sposób matka przekaże swojemu potomkowi również drastycznie zdziesiątkowany mikrobiom. Oczywiście shilajit pestycyd z organizmu usunie jednakże odbudowa flory bakteryjnej jelit to druga sprawa. Jednakże bez usunięcia pestycydów i zmiany diety na produkty zawierającej mniej glifosatu (jest to niestety: żyto, pszenica, jęczmień, kukurydza, soja) odbudowa flory bakteryjnej jelit się nie uda.

Uwaga: Informacje przedstawione w tym artykule nie są napisane przez lekarza i nie są fachową opinią ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić porady i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie porady, które zamieszczone na tych stronach stosujesz wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Menu użytkownika

SZCZEPIONKI

Mało znane fakty
Jerzy Zięba