Nie ma zagrożenia klimatycznego

World Climate Declaration plus all signatories in pdf

Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, podczas gdy polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa. W szczególności naukowcy powinni podkreślić, że ich wyniki w zakresie modelowania nie są wynikiem magii: modele komputerowe są dziełem człowieka. To, co wyjdzie, jest w pełni zależne od tego, co włożyli teoretycy i programiści: hipotezy, założenia, zależności, parametryzacje, ograniczenia stabilności itp. Niestety, w głównym nurcie nauki o klimacie większość tego wkładu jest niezadeklarowana.

Uwierzyć w wynik modelu klimatycznego, to uwierzyć w to, co wprowadzili twórcy modeli. To jest właśnie problem dzisiejszej dyskusji na temat klimatu, w której centralnym punkcie są modele klimatyczne. Nauka o klimacie przerodziła się w dyskusję opartą na wierzeniach, a nie na zdrowej samokrytycznej nauce. Powinniśmy uwolnić się od naiwnej wiary w niedojrzałe modele klimatyczne. W przyszłości badania nad klimatem muszą kłaść znacznie większy nacisk na naukę empiryczną.

 Nie ma zagrożenia klimatycznego

Globalna sieć ponad 1200 naukowców i specjalistów przygotowała tę pilną wiadomość. Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, podczas gdy polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa. Naukowcy powinni otwarcie odnosić się do niepewności i przesady w swoich przewidywaniach globalnego ocieplenia, podczas gdy politycy powinni beznamiętnie liczyć zarówno rzeczywiste koszty, jak i wyimaginowane korzyści płynące z ich działań politycznych.

Czynniki naturalne i antropogeniczne powodują ocieplenie

Archiwum geologiczne ujawnia, że ​​klimat Ziemi zmieniał się odkąd istniała planeta, z naturalnymi fazami chłodu i ciepła. Mała epoka lodowcowa zakończyła się dopiero w 1850 roku. Nic więc dziwnego, że teraz przeżywamy okres ocieplenia.

Ocieplenie jest znacznie wolniejsze niż przewidywano

Świat ocieplił się znacznie mniej niż przewidywał IPCC na podstawie modelowanego wymuszania antropogenicznego. Przepaść między światem rzeczywistym a światem modelowanym mówi nam, że daleko nam do zrozumienia zmian klimatycznych.

Polityka klimatyczna opiera się na nieodpowiednich modelach

Modele klimatyczne mają wiele niedociągnięć i nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne jako narzędzia polityki globalnej. Wysadzają efekt gazów cieplarnianych, takich jak CO 2 . Ponadto ignorują fakt, że wzbogacanie atmosfery w CO 2 jest korzystne.

CO 2 to pokarm roślinny, podstawa wszelkiego życia na Ziemi

CO 2 nie jest zanieczyszczeniem. Jest niezbędna dla całego życia na Ziemi. Fotosynteza to błogosławieństwo. Więcej CO 2 jest korzystne dla przyrody, zazieleniając Ziemię: dodatkowy CO 2 w powietrzu sprzyja wzrostowi globalnej biomasy roślinnej. Jest również dobry dla rolnictwa, zwiększając plony zbóż na całym świecie.

Globalne ocieplenie nie zwiększyło klęsk żywiołowych

Nie ma żadnych statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i tym podobne klęski żywiołowe lub powoduje ich częstsze występowanie. Istnieje jednak wiele dowodów na to, że środki ograniczające emisję CO 2 są równie szkodliwe, co kosztowne.

Polityka klimatyczna musi respektować realia naukowe i gospodarcze

Nie ma zagrożenia klimatycznego. Dlatego nie ma powodu do paniki i niepokoju. Zdecydowanie sprzeciwiamy się szkodliwej i nierealistycznej polityce zerowej emisji CO 2 netto proponowanej na rok 2050. Jeśli pojawią się lepsze podejścia, a na pewno będą, będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na refleksję i ponowne dostosowanie. Celem polityki globalnej powinien być „dobrobyt dla wszystkich” poprzez zapewnienie niezawodnej i niedrogiej energii przez cały czas. W dobrze prosperującym społeczeństwie mężczyźni i kobiety są dobrze wykształceni, wskaźnik urodzeń jest niski, a ludzie dbają o swoje środowisko.

Epilog

Światowa Deklaracja Klimatyczna (WCD) zgromadziła wielu kompetentnych naukowców z całego świata*. Duża wiedza i doświadczenie tej grupy są niezbędne do osiągnięcia wyważonego, beznamiętnego i kompetentnego spojrzenia na zmiany klimatyczne.

Od teraz grupa będzie funkcjonować jako „Globalna Grupa Inteligencji Klimatycznej”. Grupa CLINTEL będzie udzielać rządom i firmom na całym świecie porad dotyczących zmian klimatycznych i transformacji energetycznej na żądanie i z własnej inicjatywy.

* Liczy się nie liczba ekspertów, ale jakość argumentacji

Światowa Deklaracja Klimatyczna plus wszyscy sygnatariusze w formacie pdf

Światowa Deklaracja Klimatyczna AMBASADORZY

LAUREAT NOBLA PROFESOR IVAR GIAEVER NORWEGIA/USA
PROFESOR GUUS BERKHOUT / HOLANDIA
DR. CORNELIS LE PAIR / HOLANDIA
PROFESOR REYNALD DU BERGER / FRANCUSOWOJĘZYCZNY KANADA
BARRY BRILL / NOWA ZELANDIA
VIV FORBES / AUSTRALIA
PROFESOR JEFFREY FOSS † / ANGIELSKOJĘZYCZNY KANADA
JENS MORTON HANSEN /
SZARÁ SZÓK
PROFESSOR
-ERIK SOLHEIM / NORWEGIA
STAVROS ALEXANDRIS / GRECJA
FERDINAND MEEUS / HOLENDERSKOJĘZYCZNA BELGIA
PROFESOR RICHARD LINDZEN / USA
HENRI A. MASSON / FRANCUSOWO BELGIA
PROFESOR INGEMAR NORDIN / SZWECJA
JIM REPUBLIKA
PROFESOR IAN PLIMER / AUSTRALIA
DOUGLAS POLLOCK / CHILE
DR. BLANCA PARGA LANDA / HISZPANIA
PROFESOR ALBERTO PRESTININZI / WŁOCHY
PROFESOR BENOÎT RITTAUD / FRANCJA
DR. THIAGO MAIA / BRAZYLIA
PROFESOR FRITZ VAHRENHOLT / NIEMCY
WNICKONTA MONCKTON Z BRENCHLEY / WIELKA BRYTANIA
DUŠAN BIŽIĆ / CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA, SERBIA I CZARNO-Czarny