Więcej zgonów zgłoszonych po szczepionkach J&J, AstraZeneca Vaccines, Plus badacze łączą AstraZeneca z udarami u młodych dorosłych

Odsłon: 533
W tym tygodniu ponownie zbadano szczepionki AstraZeneca i Johnson & Johnson COVID, ponieważ w Belgii, Kanadzie i Grecji pojawiło się więcej zgłoszeń zgonów - głównie z powodu zaburzeń krzepnięcia krwi, a nowy raport powiązał szczepionkę AstraZeneca z udarami u młodych dorosłych.

Do nieszczęść twórców szczepionek dołączył nowy raport z Londynu od naukowców, którzy zidentyfikowali pierwsze przypadki udarów u młodych dorosłych, którzy otrzymali szczepionkę AstraZeneca , opracowaną wspólnie przez Uniwersytet Oksfordzki w Wielkiej Brytanii.

Belgia zawiesza stosowanie szczepionki J&J

Belgia powiedział w środę było zawieszenie szczepienia z J & J szczepionki dla osób poniżej 41 roku życia, po śmierci kobiety z zakrzepów po jej otrzymaniu strzału. To już drugi raz, kiedy Belgia wstrzymała jednorazową szczepionkę.

„Na konferencji międzyresortowej podjęto decyzję o tymczasowym podaniu szczepionki Janssen populacji ogólnej w wieku od 41 lat, w oczekiwaniu na bardziej szczegółową analizę korzyści i ryzyka przeprowadzoną przez EMA” - czytamy w oświadczeniu wydanym przez belgijskiego federalnego ministra zdrowia i siedmiu regionalnych odpowiedników .

Kobieta, która miała mniej niż 40 lat, zmarła 21 maja po przyjęciu do szpitala z ciężką zakrzepicą i niedoborem płytek krwi, podał Reuters .

Rząd poprosił o pilną radę z regulatorem narkotyków w Unii Europejskiej, Europejskiej Agencji Leków (EMA), przed nim rozważy zniesienie zawieszenia.

EMA stwierdziła, że analizuje śmierć kobiety w Belgii, wraz z innymi doniesieniami o zakrzepach krwi, wraz z belgijskimi i słoweńskimi agencjami leków, i zwróciła się do J&J o przeprowadzenie serii dodatkowych badań, które pomogą ocenić możliwy związek strzał i rzadkie zakrzepy krwi.

J&J powiedział 20 kwietnia , że wznowi wprowadzanie na rynek UE swojej szczepionki COVID, sprzedawanej pod filią firmy Janssen - z ostrzeżeniem na etykiecie - po tym , jak kilka krajów, w tym Belgia , po raz pierwszy wstrzymało szczepionkę w związku z obawami o jej możliwy związek na zaburzenia krzepnięcia krwi .

EMA potwierdziła „możliwy związek”, ale stwierdziła, że ​​korzyści wynikające ze szczepionki przeważają nad ryzykiem. Komitet ds. Bezpieczeństwa regulatora leków (PRAC) powiedział, że na etykiecie produktu należy umieścić ostrzeżenie , ale zaburzenia związane z zakrzepami krwi powinny być wymienione jako „bardzo rzadkie” skutki uboczne szczepionki.

23 kwietnia Centers for Disease Control and Prevention (CDC) głosowało za wznowieniem stosowania szczepionki J&J bez ograniczeń po wstrzymaniu szczepienia w celu zbadania raportów o rzadkich zakrzepach krwi. W zaleceniu panelu doradczego CDC stwierdzono, że związek między zakrzepami krwi a szczepionką J&J przeciwko COVID jest „prawdopodobny”, ale stwierdzono, że korzyści ze szczepionki przewyższają ryzyko i zalecane stosowanie dla osób w wieku 18 lat i starszych w USA w ramach zezwolenia FDA na stosowanie w nagłych wypadkach .

J&J powiedział, że nie ustalono wyraźnego związku przyczynowego między jego szczepionką a zakrzepami krwi.

Badacze identyfikują udary u młodych dorosłych po zastrzyku AstraZeneca

Te pierwsze przypadki z dużych naczyń uderzeń okluzji tętnic u młodych dorosłych związanych szczepionki AstraZeneca zostały szczegółowo opisane po raz pierwszy w liście opublikowanym w Journal of Neurology Neurosurgery & Psychiatry.

Te trzy przypadki , z których jeden był krytyczny, wystąpił w dwóch mężczyzn i mężczyzna w wieku 30 i 40 lat, którzy rozwinęli cechy szczepionki wywołane odpornościowego trombocytopenią (Vitt) , reakcji związanych ze szczepionką AstraZeneca.

„Są to pierwsze szczegółowe doniesienia o udarze tętniczym spowodowanym przez VITT po szczepionce AstraZeneca COVID, chociaż udar był już wcześniej wspomniany w danych VITT” - powiedział starszy autor, dr David Werring, profesor neurologii klinicznej w Stroke Research Center, University College London Queen Square Institute of Neurology, powiedział Medscape Medical News .

„VITT jest częściej przedstawiany jako CVST ( zakrzepica zatoki żylnej mózgu ), która jest udarem spowodowanym zakrzepicą żylną; te przypadki pokazują, że może również powodować udar spowodowany zakrzepicą tętniczą ”- wyjaśnił Werring.

Werring zauważył, że raporty nie dodają nic do ogólnego ryzyka / korzyści szczepionki, ponieważ opisują tylko trzy przypadki. „Chociaż VITT jest bardzo poważny, korzyści ze szczepionki nadal przewyższają ryzyko” - powiedział.

W pierwszym przypadku 35-letnia kobieta doświadczała okresowych bólów głowy po prawej stronie i wokół oczu przez sześć dni po szczepieniu. Pięć dni później obudziła się senna i osłabiona na lewej twarzy, ręce i nodze.

Obrazowanie ujawniło, że kobieta miała zablokowaną prawą tętnicę środkową mózgu z zawałem mózgu i zakrzepami w prawej żyle wrotnej. Przeszła operację mózgu w celu zmniejszenia ciśnienia w czaszce, usunięcia i zastąpienia osocza oraz leczenia antykoagulantem i fondaparynuksem, ale doznała śmierci pnia mózgu, a następnie zmarła.

W drugim przypadku 37-letnia kobieta zgłosiła ból głowy, splątanie, osłabienie lewego ramienia i utratę wzroku po lewej stronie 12 dni po szczepieniu preparatem AstraZeneca. Obrazowanie wykazało niedrożność obu tętnic szyjnych, a także skrzepy krwi w płucach i mózgu. Poprawiła się klinicznie po leczeniu.

Trzeci przypadek wystąpił w 43-letniego mężczyzny, który przedstawił 21 dni po szczepieniu z problemami mówienia. Obrazowanie wykazało skrzep w lewej środkowej tętnicy mózgowej. Był leczony i pozostaje stabilny.

Naukowcy stwierdzili, że młodzi pacjenci zgłaszający się z udarem niedokrwiennym po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca powinni zostać pilnie zbadani pod kątem VITT.

Mężczyzna z Ontario umiera z powodu „rzadkich, ale prawdziwych” zakrzepów krwi po pierwszej dawce preparatu AstraZeneca

Mężczyzna z Ontario w wieku około 40 lat zmarł po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca, potwierdzili we wtorek przedstawiciele służby zdrowia .

Dr Barbara Yaffe, zastępca dyrektora ds. Zdrowia w Ontario, powiedziała, że ​​jego śmierć jest badana, ale mężczyzna cierpiał na VITT .

„Podczas gdy dochodzenie jest w toku i ostateczna przyczyna śmierci nie została jeszcze oficjalnie ustalona, ​​potwierdzono, że dana osoba miała VITT w chwili śmierci” - powiedział we wtorek Yaffe. „Zagrożenia związane z tą szczepionką są [rzadkie], ale są realne”.

Dyrektor medyczny dr David Williams ograniczył szczepienia AstraZeneca dla osób, które nie otrzymały jeszcze pierwszej dawki od 11 maja, z powodu wyższego niż oczekiwano wskaźnika zakrzepów krwi.

Grecja badająca cztery przypadki zakrzepów krwi po zastrzyku AstraZeneca

Α 63-letnia kobieta z Grecji zmarła z powodu zakrzepów krwi po szczepieniu preparatem AstraZeneca. Przypadek był jednym z czterech badanych przez Narodową Organizację Leków (EOF) pod kątem potencjalnej korelacji między szczepionką AstraZeneca a rzadkimi zakrzepami krwi, według greckiego City Times .

Również w Grecji 44-letnia kobieta jest w ciężkim stanie po przeżyciu VITT. Według greckiego dziennikarza jej przypadek był drugim incydentem stwierdzonym przez EOF w związku ze szczepionką .

Trzeci incydent związany z krzepnięciem krwi dotyczył 35-letniego mężczyzny z Krety, który doznał dwóch zakrzepów krwi po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca. Mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak kilka dni po szczepieniu doznał skrzepu w nodze. Podczas hospitalizacji doznał drugiego skrzepu krwi w mózgu

Jak poinformował Rzecznik 7 kwietnia, europejscy regulatorzy powiedzieli, że potwierdzili „możliwy związek” między szczepionką AstraZeneca na COVID a „ bardzo rzadkimi ” zakrzepami krwi, ale doszli do wniosku, że korzyści wynikające ze szczepionki nadal przewyższają ryzyko.

EMA nie zaleciła ograniczenia stosowania szczepionki ze względu na wiek, płeć lub inne czynniki ryzyka, ale stwierdziła, że ​​przypadki krzepnięcia krwi po szczepieniu „powinny być” wymienione jako możliwy efekt uboczny, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez komisję ds. Bezpieczeństwa agencji .

Szczepionka AstraZeneca nie została jeszcze dopuszczona do użytku w USA

Źródło: https://childrenshealthdefense.org/defender/deaths-johnson-johnson-astrazeneca-vaccines-strokes-young-adults/